info@ventsan.com |   (212) 504 81 00 |   (212) 504 8188

Elektrostatik Filtre

Temiz Hava için Mühendislik Çözümleri

Duman, yağ/soğutucu duman ve sis için idealdir. Bacasız davlumbazlar kirli havayı, egzos dumanını... sıcak/soğuk hava derecesini etkilemeden net enerji maliyetlerini azaltarak, çalışma alanına geri sirküle yeteneğine sahiptir.

Nasıl Çalışır

Bacasız davlumbazlar elektrostatik hava emiş prensibi kullanır. Hava, motor/üfleyici(blower) tarafından çekilir. Yıkanabilir metal ızgaralı ön filtreden geçer. Bu filtre tuzakları büyük toz parçacıklarını bloke eder. Kalan parçacıkları, (0.01 mikron gibi küçük bazı parçacıklar dahil) bir elektrik yükü ile yüklenir. Güçlü bir elektrik alanından (iyonize bölüm) geçirilerek süzülür. Yüklü olan parçacıklar eşit aralıklı paralel plakalar ile birlikte bir dizi koleksiyoncu plaka bölümüne geçer. Her alternatif plaka parçacıkları aynı polarite ile tahsil edilir. Sonuç olarak toplar, arındırır ve geri püskürtme metodu ile steril olarak iade eder.
Hava temizleme cihazları, baca kurulumunun mümkün olmadığı, bu nedenle herhangi bir mutfak kurulumunun yapılamadığı yerlerde, yemek kokularını, dumanı, zararlı maddeleri, tozu, isi etkili bir biçimde yok ederek, küçük veya büyük mekanlarda, konvansiyonel tip davlumbaz modellerinin kurulmasını gereksiz kılar. Opsiyonel kurulum modelleri ile %99'a varan hava temizleme oranı ile benzersizdir. İçinde bulundurduğu " Forever Filter" sistemi ile, filtre sarf maliyetini düşürür. "Sürekli Filtre" dolduğunda veya temizleme zamanı geldiğinde, kolaylıkla sürgülü bölmesinden çıkarılır, temizlenip durulandıktan sonra geri yerine takılır.

Klasik Davlumbaz Sistem

-Restaurant ızgara ve ocak üzeri davlumbaz.
-Çıkan kirli havayı ve kokuyu emmek üzere bir fan.
-Kirli havanın dış mekana atımı için baca.
Bu sistemde kirli hava olduğu gibi dışarı atılır, herhangi bir temizlemeden geçirilmez. Havaya sadece kirli gazlar değil, kötü kokular da karışır.

Bacasız Davlumbaz Sistemi ise,

-Restaurant ızgara ve ocak üzeri davlumbaz.
-Çıkan kirli havayı ve kokuyu emmek üzere bir fan.
-Bacasız sistem hava tahliyesi.
Bu sistem ile, kullanılan hava istenirse tekrar iç ortama verilebilirse de, iç ortam hava kalitesinin mümkün olduğu kadar arttırılması amacı ile dış ortama bir kanal ile atılması tavsiye edilir. Hava temizlemenin tek geçişte %95, çift geçişte %99 olmasından dolayı kalan %5 veya %1'in bile ortama verilmesi uygun değildir.
Bacasız Davlumbaz modelimiz hava akımının bir dış faktör tarafından sağlandığı kanal içi montaj projelerine uygundur. Hava hacmi 2700-3400 m3/saattir. Ünite kombine bir alüminyum iyonizer ve devrimci paslanmaz iyonizer bulundurur.

Özellikleri

-Katı Güç Kaynağı.
-Çivili İonize Bıçaklar.
-Ekstra Derin Toplayıcı Hücreler.
-Tamamen Kapalı Fan Soğutmalı Motor.
-Elektrikli Sistem Kutusunu Hava Sistemi Dışında Monte Edebilme.
-İsteğe Bağlı çok Fazla Cihaz Monte Edebilme.
-Statik Basınç için MotorSeçenekleri.

Özellikleri

-Cam seramik izolatörler: Sıvı geçirmez; operasyonel uzun ömür ve güç kaynağına yaşam sağlamak; kolay temizlenebilme.
-Ekstra derin toplayıcı hücreler ile daha çok kir tutabilme kapasitesi.
-Çivili İonize: Bakım ve yedek parça maliyetlerini azaltır.
-Yüksek Verimlilik: %95’e kadar tek geçiş ve %99’a kadar çift geçiş seçeneği.
-Kalıcı İonizer/Kollektör Elemanları: Filtre Yenileme maliyeti yok. Sadece yıka ve tekrar tak.
-Medya ve kartuş birimleri ile karşılaştırıldığında çalıştırmak için daha düşük enerji maliyeti.
-Menteşeli Filtre erişimi: Hızlı ve kolay bakım için hiçbir alet gerektrmez.

Sonsuz Kullanımlık Filtre Sistemi

Yıkanıp temizlenebilir filtre sayesinde sıfır sarf maliyeti.